ថ្ងៃសុក្រ ទី៣០ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥
បពិត្រព្រះអម្ចាស់ជាព្រះបិតា! ដោយព្រះអង្គប្រោសព្រះយេស៊ូឱ្យមានព្រះជន្មថ្មីដ៏ពេញលេញ ព្រះអង្គប្រទានជីវិតថ្មីឱ្យយើងខ្ញុំ។ ព្រះអង្គក៏តែងតាំងព្រះយេស៊ូធ្វើជាព្រះសង្គ្រោះ ដែលគង់ខាងស្តាំព្រះបិតាអង្វរព្រះអង្គឱ្យយើងខ្ញុំដែរ។ សូមទ្រង់ព្រះមេត្តាតម្រែតម្រង់ចិត្តគំនិតយើងខ្ញុំ។ សូមឱ្យថ្ងៃណាមួយ យើងខ្ញុំទទួលសិរីរុងរឿងរួមជាមួយព្រះយេស៊ូ ជាព្រះបុត្រារបស់ព្រះអង្គ និងជាព្រះអម្ចាស់យើងខ្ញុំ ដែលទ្រង់គង់នៅជាមួយព្រះអង្គ និងព្រះវិញ្ញាណដ៏វិសុទ្ធអស់កល្បជាអង្វែងតរៀងទៅ។
សូមថ្លែងព្រះគម្ពីរកិច្ចការរបស់គ្រីស្តទូត កក ១៨,៩-១៨
នៅក្រុងកូរិនថូស យប់មួយ លោកប៉ូលនិមិត្តឃើញព្រះអម្ចាស់មានព្រះបន្ទូលមកលោកថា៖ «កុំខ្លាចអី! ត្រូវនិយាយតទៅទៀតទៅ កុំនៅស្ងៀមឡើយ! ដ្បិតយើងស្ថិតនៅជាមួយអ្នកហើយ! ពុំមាននរណាអាចធ្វើបាបអ្នកបានទេ ព្រោះនៅក្រុងនេះមានមនុស្សជាច្រើនជាប្រជារាស្រ្តរបស់យើង»។ លោកប៉ូលស្នាក់នៅក្រុងកូរិនថូសអស់រយៈមួយឆ្នាំប្រាំមួយខែ លោកបង្រៀនព្រះបន្ទូលរបស់ព្រះជាម្ចាស់ដល់អ្នកក្រុងនោះ។ នៅគ្រាដែលលោកកៃលីយ៉ូនកាន់តំណែងជារាជប្រតិភូរបស់ព្រះចៅអធិរាជរ៉ូមុំាងនៅស្រុកអាខៃ សាសន៍យូដាសមគំនិតគ្នាប្រឆាំងនឹងលោកប៉ូល ហើយនាំលោកយកទៅសាលាកាត់ក្តីទាំងចោទថា៖ «ជននេះបញ្ចុះបញ្ចូលមនុស្សម្នាឱ្យគោរពថ្វាយបង្គំព្រះជាម្ចាស់តាមរបៀបមួយខុសច្បាប់»។ ពេលលោកប៉ូលបម្រុងនឹងហាមាត់និយាយ លោកកៃលីយ៉ូនមានប្រសាសន៍ទៅកាន់ជនជាតិយូដាថា៖ «ជនជាតិយូដាអើយ! ប្រសិនបើរឿងនេះទាក់ទងនឹងបទឧក្រិដ្ឋ ឬបទល្មើសណាមួយនោះ ខ្ញុំមុខជាសុខចិត្តស្តាប់អ្នករាល់គ្នាមិនខាន។ ប៉ុន្តែ បើជារឿងជជែកវែកញែកស្តីអំពីពាក្យពេចន៍ អំពីឈ្មោះ ឬអំពីធម្មវិន័យរបស់អ្នករាល់គ្នាទេនោះ ចូរដោះស្រាយខ្លួនឯងទៅ! ខ្ញុំមិនព្រមកាត់ក្តីឱ្យអ្នករាល់គ្នាអំពីរឿងនេះឡើយ»។ លោកក៏ដេញពួកគេចេញពីសាលាកាត់ក្តី។ ពេលនោះ ពួកគេនាំគ្នាចាប់លោកសូស្តែនដែលជាអ្នកទទួលខុសត្រូវលើធម្មសាលាមកវាយនៅមុខសាលាកាត់ក្តី តែលោកកៃលីយ៉ូនមិនអើពើទេ។ លោកប៉ូលស្នាក់នៅក្រុងកូរិនថូសជាយូរថ្ងៃ។ ក្រោយមក លោកជម្រាបលាក្រុមបងប្អូនចុះសំពៅឆ្ពោះទៅស្រុកស៊ីរី ដោយមាននាងព្រីស៊ីឡា និងលោកអគីឡាសជូនដំណើរទៅជាមួយដែរ។ លោកកោរសក់លាបំណន់នៅកំពង់ផែសង់ក្រេ។